Mesafeli Satış Sözleşmesi | Aşk Fermanı

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Üye Sözleşmesi

İlgili yasa gereği lütfen aşağıdaki sözleşme metnini 12 punto ve koyu fontta çıktı alarak okuyunuz.
İşbu sözleşme 06.03.2011 tarih ve 27866 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştirilen satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiştir.

MADDE 1 – KONU

İşbu sözleşmenin konusu, SATICI’nın, ALICI’ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır.

MADDE 2.1 – SATICI BİLGİLERİ

Ünvan:                                                                                    
Ofista Yazılım – http://www.askfermani.com
Ürün İade Adresi:

:

Hacı Halil Mah.İsmetpaşa Cd.1216 Sk.No:8 Kat:2

41400 Gebze/Kocaeli

Tel: 0262 645 05 45

E-mail: iletişim@askfermani.com

http:// askfermani.com
(İade kargosunu göndermeden önce lütfen bizimle 0262 645 05 45
numaradan irtibata geçerek takip numarası alınız…)
MADDE 2.2 – ALICI BİLGİLERİ

Müşteri olarak, Askfermani.com alışveriş sitesine üye olan kişi kabul edilir. Siparişte kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

MADDE 3 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

Malın / Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır. Bu sözleşmeyle ALICI, SATICI tarafından özellikleri elektronik ortamda belirtilen marka ve ürünlerin kendi adına satın alınmasını ve üzerine seçmiş olduğu görsellerin ve metinlerin baskısının yapılmasını kabul eder.

MADDE 4 – GENEL HÜKÜMLER

1- ALICI, Madde 3’te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. ALICI kapıda ödeme taahhütünü yerine getirmekle yükümlüdür.
2- Sözleşme konusu ürün veya ürünler, 5 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa irsaliyeli faturasıyla birlikte teslim edilir. Bu süre ALICI’ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir. Posta ve kargodaki fatura kayıplarından Askfermani.com sorumlu tutulamaz. Bu tür durumlarda istenildiği taktirde fatura örneği alıcıya postayla gönderilir.
3- Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden Askfermani.com sorumlu tutulamaz.
4- Askfermani.com sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
5- Askfermani.com, mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir.
6- İşbu sözleşme, ALICI tarafından imzalanıp Askfermani.com’a faks veya posta yoluyla ulaştırılmasından sonra geçerlilik kazanır.

MADDE 5 – CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılabilmesi için bu süre içinde Askfermani.com’a, e-mail veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Ürünün Askfermani.com’a ulaşması ve iade kabul işlemini takip eden 7 iş günü içinde ürünün bedeli ALICI’ya iade edilir. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli, SATICI’nın anlaşmalı kargosu ile gönderilmesi durumunda SATICI aksi taktirde kanun üzere ALICI tarafından karşılanır. SATICININ anlaşmalı kargosu dışında, karşı ödemeli olarak SATICIYA gönderilen kargolar işbu sözleşme gereği kabul edilmez. Cayma hakkının kullanılabilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde ALICI cayma hakkını kullanamaz.

 

MOMENT
Whatsapp Hızlı Soru